شهید چمران

شهید چمران

دکتر چمران در میان دانش آموزان موسسه صنعتی جبل عامل (روستای برج شمالی- حومه شهر صور)

خدایا می ‏خواهم فقیر بی ‏نیاز باشم که جاذبه‏ های مادی زندگی مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند، خدایا خوش دارم گمنام و تنها باشم تا در غوغای کشمکش‏های پوچ مدفون نشوم.
خدایا درمندم و بندبند وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
خسته شده ‏ام، پیر شده ‏ام، دل شکسته ‏ام.
ناامیدم، دیگر آرزویی ندارم، احساس می‏کنم که در این دنیا دیگر جای من نیست با همه وداع می‏ کنم و می ‏خواهم فقط با خدای خود تنها باشم.
خدایا به سوی تو می ‏آیم از عالم و عالمیان می ‏گریزم تو مرا در جوار رحمت خود سکنی ده.


یک نظر

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در یکشنبه سی ام خرداد 1389 ساعت 11:58 موضوع شهدا | لینک ثابت


اين الرجبيون؟ كجايند اهالي رجب؟

اين الرجبيون؟ كجايند اهالي رجب؟ اين نداي روحبخشي است كه در گرماگرم محشر از نهان‌گاه عرش خداوندي بر مي‌خيزد و روزه‌داران ماه رجب را فرا مي‌خواند هم‌آنان كه در غوغاي زرق و برق‌ها و فريبندگي‌هاي دنيا دست از غير شسته و رو به خدا آورده و سر بر آستان عبوديت او نهاده‌ و جز او نطلبيده‌اند و در آن‌جا نيز به جستجوي او هستند.

 از در خويش خدايا به بهشتم مفرست                    كه سر كوي تو از كون و مكان ما را بس

آري خداوند بنده نواز، رحمت‌گستر خود را پذيراي بندگان مشتاق كرده و خطاب ويژه براي آنان دارد.  

رجب؛ نسيمي از رحمت بي پايان الهي

رجب نامي آشنا براي بندگان عبادت پيشه خداي كريم است خداي رحيم و كريم و غفور را به حكم بخشندگي و بزرگواريش زمان‌هايي است كه در آن به سوي بندگان خود نظر لطف ويژه نموده و شرايطي فراهم آورده تا بندگان عاشق و عابد را بيش‌تر به وجد آورد و فراريان از درگاه و آلودگان به پليدي‌هاي گناه را به راه آورده و با آب توبه شستشو دهد.

 رجب  ماه استغفار است زياد از خداوند آمرزش بخواهيد زيرا خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است .

  اولین شب جمعه این ماه  لیلة الرغائب نام دارد .

شب رغبت به خدا شب میل فراوان به خدا...

خدایا با وجود گناهان بسیاری که می کنیم چقدر لطف داری که در سال چنین شب هایی را قرار داده ای تا آنان که به تو نزدیکند نزدیک تر شوند و آنان که دورند به سویت بشتابند زبان و قلم از این همه بخشش ناتوان است ...

و اما عمل ام داوود که براي رواشدن حاجت‌ها و گشوده‌شدن گره مشکلات زندگي بسيار سودمند است اين عمل شامل روزه داري در سه روز سيزدهم و چهاردهم و پانزدهم‌ ماه رجب و خواندن نماز، قرآن و دعاهايي است که در روز پانزدهم وارد شده است طي سال‌هاي اخير مؤمنان براي درک توفيق اين عمل در مساجد معتکف مي‌شوند. که خود توفيق بزرگي براي عبادت خالصانه خداي تعالي است.

اى که براى هر خيرى به او اميد دارم و از خشمش در هر شرى ايمنى جويم. اى که عطاى بسيار در برابر طاعت اندک مى‌دهد. اى که عطا کنى به هرکه از تو خواهد. اى که عطا کنى به کسى که از تو نخواهد و نه تو را بشناسد. از روى نعمت بخشى و مهرورزى عطا کن به من به خاطر درخواستى که از تو کردم؛ همه خوبى دنيا و همه خوبى و خير آخرت را و بردار از من به خاطر همان درخواستى که از تو کردم، همه شر دنيا و شر آخرت را. بيفزا بر من از فضلت اى بزرگوار . اى صاحب جلالت و بزرگوارى اى صاحب نعمت و جود اى صاحب بخشش و عطا حرام کن محاسنم را بر آتش دوزخ.


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در یکشنبه سی ام خرداد 1389 ساعت 11:45 موضوع دین | لینک ثابت


دکتر علی شریعتی

بر بزرگ ترین فتح خویش مغرور مشو !

که پس از ابراهیم شدن نیز در خطری !

پس از ذبح اسماعیلت در خطری !

دیروز، زندگی، اسماعیل را بهانه فریب تو کرده بود !

امروز، ذبح اسماعیل را می تواند مایه ی غرور تو کند !

پس همواره در رمی جمرات باش !!! ...

در کتاب "خودسازی انقلابی" درباره امام خمینی(ره) اینچنین می نویسد: "... ظهور روحهای انقلابی و شخصیت های پارسا، آگاه ودلیری که به خاطر وفادار ماندن به ارزش های انسانی و پاسداری از حرمت و عزت اسلام و مسلمین گاه به گاه دربرابر استبداد ، فساد و توطئه های استعمار، قیام می کرده اند ، از این گونه است قیام های که از زمان میرزای شیرازی تا اکنون، آیت الله خمینی ، شاهد آن بوده ایم."

آنها که چشم و گوش خود را بر این همراهی های دکتر با نهضت امام خمینی و همنشینی های او با علمایی چون مطهری ، طالقانی، خامنه ای ، بهشتی، موسی صدر بسته بودند و فریادهای شریعتی علیه سکوت یا مماشات برخی از روحانیان را تاب نمی آوردند ناجوانمردانه او را به دشمنی باکل روحانیت متهم می کردند و او را اینچنین به واکنش وا می داشتند؛ اول گفتند با ولایت مخالف است! بعد که دیدند یک میلیون نسخه کتاب و نوار از من درباره ولایت، در دسترس مردم قرارگرفته، گفتند: نه به خاطر "مصلحت" است- چرا که خدا و خلق می دانند که تاکنون دروغی را به خاطر "مصلحت" نگفته بودم و نگفته ام/ و نخواهم گفت و... سرنوشتم حاکی از این است که نگفته ام. و به خاطر اعتقاد و ایمان خود ضرورت اجتماعی و مسئولیت فکری من است که من در طول این مدتی که می توانستم درهر سطحی، چه در اروپا و چه در اینجا –کار کنم، حرف بزنم و خدمتی انجام دهم، همیشه قویترین، مؤمنانه ترین و متعصبانه ترین دفاع را از "روحانیت راستین و مترقی" ازجامعه "علمی درست و اصیل اسلامی" کرده ام و دراینجا حتی به خود شما هم گفته ام که : دفاع ، نگهبانی و جانبداری از این جامعه علمی نه تنها وظیفه هر مسلمان مؤمن است بلکه – از آنجا که آخرین و تنها سنگری است که در برابر هجوم استعمار فرهنگی غرب، ایستادگی می کند وظیفه هر " روشنفکر مسئول "است و لو معتقد به مذهب هم نباشد.

با این حال، بزرگان روحانی انقلاب، بخصوص رهبر عزیزمان آیت الله خامنه ای – چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب نهضت – بارها بر نقش مهم و تأثیر گذاری کم نظیر روشنفکرانی چون دکتر شریعتی و جلال آل احمد در " زمینه سازی" و "پیروزی" انقلاب اسلامی تأکید کرده اند. این نوشته ها را با دستنوشته ای از آیت الله سید علی خامنه ای درباره جلال و شریعتی به پایان می بریم:"... مطهری و طالقانی و شریعتی در این انقلاب حکم "پرچم" را داشتند.همیشه بودند. تا آخر بودند. چشم و دل "مردم" ونه خواص از آنها پر است و این همیشه بودن و با مردم بودن، چیز کمی نیست.

 


ادامه مطلب

2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در شنبه بیست و نهم خرداد 1389 ساعت 13:2 موضوع بزرگان | لینک ثابت


عمارها چرا ساکتند ...

آنقدر شم سیاسی و دینی ، مدعیان پست و فقیر است، که برای احیای اهم واجبات باید علما و مراجع و در نهایت رهبر عزیزمان را هزینه کنیم؛

 یا نه، حمیت ها و تعصبات جاهلانه ی ماهاست که صدای منتقدین ( عمارها ) را خفه کرده است بدون اینکه جایگاه خود را بشناسیم.

آنقدر زمان می گذرد تا جاهلترین افراد به دین هم ناله شان بلند شود و اما چه سود؟ که دیگر اسلامی نمی ماند .

بدانیم که سکوت مردم است که خشم مسئول را بی اثر می گذارد ؛ نه ... 

داود عمران زاده


2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه بیست و هفتم خرداد 1389 ساعت 13:6 موضوع سیاست | لینک ثابت


شهادت امام هادی (ع) بر تمام شیعیان و دوست داران اهل بیت تسلیت باد .

شهادت امام هادی (ع) بر تمام شیعیان و دوست داران اهل بیت تسلیت باد .

 امشب سفیر غم ها بر جان ما بیاید                 گویا صدای زهرا از سامرا بیایید

آن یاس ارغوانی با قامت کمانی                      از راه رسید مادر با ناله ها بیاید

آن مرغ پر شکسته بار سفر ببسته              دل بیقرار و خسته ، سوی رضا بیاید

جانش رسیده برلب اما ز داغ زینب            پر می کشد گر امشب ، غم را شفا بیاید

سوزد اگر چه جانش از زهر دشمنانش                آتش به آشیانش از کربلا بیاید 

یاسین شیخ زاده

شهادت امام هادی (ع) در 41 سالگی پس از 33 سال امامت در سال 254 ه-ق رخ داد .


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1389 ساعت 13:12 موضوع رسول خدا(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) | لینک ثابت


نظر امام درباره برخورد با بدحجابي

نظر امام درباره برخورد با بدحجابي
امام خميني

«الآن وزارتخانه‏ها- اين را مى‏گويم كه به دولت برسد، آنطورى كه براى من نقل مى‏كنند- باز همان صورت زمان طاغوت را دارد. وزارتخانه اسلامى نبايد در آن معصيت بشود. در وزارتخانه‏هاى اسلامى نبايد زنهاى (بى حجاب) بيايند؛ زنها بروند اما با حجاب باشند. مانعى ندارد بروند؛ اما كار بكنند، لكن با حجاب شرعى باشند، با حفظ جهات شرعى باشند.» صحيفه نور ج‏6 329

«حجاب ايران، حجاب اسلام، همين مقدارهاست. اسلام اينجا و آنجا ندارد. لكن يك جهات خارجى گاهى در كار هست. به طورى كه يك مفسده‏اى باشد، يك اختلاف اخلاقى بشود، يك- عرض مى‏كنم- چيزهايى باشد، البته آن وقت بايد جلوگيرى بشود ؛ اما اگر نباشد اينطور، و ساده باشد و مثل سايرين با سادگى باشد، نه؛ بى چادر(بامانتو) مانع ندارد.» صحيفه نور ج‏3 499

 وقتي حضرت ايشان با خبر شدند که در سواحل دريا بي بندوباري و اختلاط صورت مي گيرد برآشفته شده و فرمود: «براى اينكه اسلام جلوى شهوات را مى‏گيرد؛ اسلام نمى‏گذارد كه بروند توى اين درياها شنا كنند. پوستشان را مى‏كند! ...كه بعد از اينكه مى رفتند زن و مرد در دريا، زنها همان طور و همان طور مى‏آمدند توى شهر! مردم هم جرأت نمى‏كردند حرف بزنند. امروز اگر يك همچو چيزى بشود، اينها را ما خواهيم تكليفشان را معين كرد. و دولت هم معين كرد. البته دولت [به‏] طورى كه وزير كشور گفتند، گفتند ما جلويش را گرفتيم. اگر نگيرند، مردم مى‏گيرند. مگر مازندرانيها مى گذارند يا رشتيها مى‏گذارند كه باز كنار درياشان مثل آن وقت باشد؟ مگر بندر پهلوى‏اى‏ها (بندر انزلى) مرده‏اند كه زن و مرد با هم در يك دريا بروند و مشغول عيش و عشرت بشوند! مگر مى‏گذارند اينها را؟ تمدنهاى اينها اين است. آزادى‏اى كه آنها مى‏خواهند همين. اين جور آزادى! بروند قمار بكنند و با هم بشوند و با هم [سرگرم عيش و نوش‏] بشوند آزادى در حدود قانون است. اسلام از فسادها جلو گرفته. و همه آزاديها را كه مادون فساد باشد داده. آنى كه جلو گرفته فسادهاست كه جلويش را گرفته است. و ما تا زنده هستيم نمى‏گذاريم اين آزاديهايى كه آنها مى‏خواهند، تا آن اندازه‏اى كه مى‏توانيم، آن آزاديها تحقق پيدا كند. » صحيفه نور، ج‏8، ص: 339


2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1389 ساعت 11:45 موضوع حجاب و عفاف | لینک ثابت


شهیدی که از سنگ قبرش هميشه عطر ترشح مي‌كند : شهید احمد پلارک

شهیدی که از سنگ قبرش هميشه عطر ترشح مي‌كند:

شهید سید احمد پلارک ؛ بهش می گن "شهيد عطری"تهران شقايق هاي پرپری رادر جنوب خود (بهشت زهراء) در دل خاك ميهمان دارد كه هر مسافری را به ياد حماسه های جاودانشان مياندازد . رايحه دلپذ ير و مشام نواز معطری كه از خاك شهيد سيد احمد پلارك كه پايانی ندارد نظر همگان را به خود جلب ميكند .

كساني كه زياد بهشت زهرا مي‌روند، به او مي‌گويند شهيد عطری. خيلي‌ها سر مزار شهيد سيد احمد پلارك نذر و نياز مي‌كنند و از خدا حاجت و شفاعت مي‌خواهند.


از سنگ قبرش هميشه عطر ترشح مي‌كند، هميشه نمناك است و هم بوي گلاب و گلهاي معطر دارد.هيچ وقت روز سر مزار شهيد سيد احمد پلارك خالي نيست هميشه ميهمان دارد.

 *شهيد پلارك از زبان مادرش**

 

 

در 13 سالگي تا به هنگام شهادت 23 سالگي نماز شبش ترك نگرديده بود. شبهاي بسياري سر بر سجده عبادت با خداي خود نجوا مي كرد و اشك مي ريخت... اشكهاي شهيد سيد احمد پلارك امروز رايحه معطري است كه انسانها را تسليم محض اراده و قدرت آفريدگارش ميكند.
تشريف ببريد زيارت كنيد. آنگاه مطمئن باشيد با خلوص بيشتري پرودگار بلند مرتبه را عبادت مي كنيد.

 

آدرس : بهشت زهرا، قطعه ۲۶، رديف ۳۲، شماره ۲۲، مزار شهيد سيد احمد پلارك

 


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1389 ساعت 14:42 موضوع شهدا | لینک ثابت


مروري بر زندگي شهيد دکتر عبدالحميد ديالمه

مروري بر زندگي شهيد دکتر عبدالحميد ديالمه

 

تولد: 4 ارديبهشت 1333 در تهران در خانواده‌اي مذهبي.

- مرحوم دكتر حميد ديالمه پدر شهيد، قبل از انقلاب با حضور در جلسات انجمن اسلامي پزشكان كه شهيد مطهري از گردانندگان آن بود، باعث گرديد فرزندش عبدالحميد (كه وحيد صدايش مي‌كردند)، با مباحث سياسي، مواضع و افراد فعال در عرصه‌هاي سياسي و انقلابي آشنا شود. در آن جلسات از حضور سياسيون و روحانيون مطرح آن زمان براي سخنراني بهره گرفته مي‌شد؛ افرادي همچون شهيد دكتر بهشتي و مهندس بازرگان.


ادامه مطلب

نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1389 ساعت 13:36 موضوع شهدا | لینک ثابت


به بهانه سالروز نظریه قرن، داماد لرستان

به بهانه سالروز نظریه قرن، داماد لرستان

 

محمدرضا باقری
 
یک سال پیش همین روزها بود که در ایران اسلامی، جنبشی به راه افتاده بود به نام اشرافیت و می خواست جمهوریت نظام را زیر چکمه های رسانه ای و پروپاگاندای تبلیغاتی خود له کند. مردم تصمیم خودشان را گرفته بودند و مصمم بودند که به سینه اشرافیت دست رد بزنند. این اتفاق در 22 خرداد 88 رخ داد.

حضور حماسی  مردم پای صندوق های رای، این بار از این جعبه رای، رسانه ای ساخت تا برخلاف آنچه دیده می شد و شنیده می شد، رای خود را در دفاع از یک آرمان اعلام کند. اما شامگاه 22 خرداد، در حالیکه هنوز رای گیری تمام نشده بود و صندوقی هم برای شمارش آرا باز نشده بود، میر حسین موسوی در برابر خبرنگاران با قاطعیت اعلام کرد که" پیروز انتخابات با نسبت آرای بسیار زیاد، اینجانب هستم."


ادامه مطلب

نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1389 ساعت 12:37 موضوع سیاست | لینک ثابت


شاه یا ولایت فقیه؟

شاه یا ولایت فقیه؟

شخصی از جناب حاج آقای قرائتی این سئوال را پرسیده که ما در زمان شاه تحت فرمان شاه بودیم ومجبور بودیم هر چه که او دستور میداد بگوییم بله قربان، الان هم تحت فرمان ولی فقیه هستیم وباید هر چه او دستور داد بگوییم بله قربان ، پس چه فرقی بین شاه وولایت فقیه هست؟


ادامه مطلب

یک نظر

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در یکشنبه بیست و سوم خرداد 1389 ساعت 19:19 موضوع ولایت فقیه ، امام خمینی ، امام خامنه ای | لینک ثابت


بغض مردم دیگر صبر نمی شناسد

بغض مردم دیگر صبر نمی شناسد

لطفا توقع نداشته باشید که دیگر کسی چیزی نگوید ، مردم صبر نظام را ندارند ، اتفاقی که در 14خرداد در سالگرد امام (ره) اتفاق افتاد اولین صحنه ای بود که مردم سید حسن خمینی را گیر آوردند و با شعارهایی چون مرگ بر موسوی(یعنی سید حسن جان از سران فتنه برائت بجوی ) ، وصیت حاج احمد اطاعت از ولایت (یعنی شما باید به عنوان وارث نسبی امام (ره) ارثیه ی اصلی امام که اطاعت و حرکت در مسیر ولی فقیه است را همیشه انجام دهی ) و در نهایت نواده ی روح الله سید حسن نصرالله (ما کسی که پیرو ولایت باشد را فرزند امام می دانیم و نسب شما نباید باعث شود که خود را گم کنید)  اعتراض خودشان را به رفتار و افعال  یک سال اخیر ایشان ابراز کردند . سید حسن آقا باید بداند که این فریاد از دل همه ما که به حرم نیامده بودیم و خود را فرزندان روح الله می دانیم هم شنیده می شد .

این اعتراض نه فقط اعتراض به مواضع سید حسن تنها بود ؛ این اعتراضی بود که از برخورد نکردن نضام با هاشمی رفسنجانی ، محمد خاتمی ، موسوی خوئینی ها ، میر حسین موسوی ، مهدی کروبی ، مهدی هاشمی ، فائزه هاشمی و ...  ، بغضی شده بود بر گلوی مردم .

آقایان هاشمی و مطهری و انصاری و سید حسن بدانند تا با سران برخورد نشود هر جا که افراد نامبرده یا دوستان ایشان حاضر گردند از همین برخورد ها و چه بسا بدتر مشاهده خواهند کرد .

سید حسن جان ما را با مصافحه با رهبر نمی توانی بفریبی ،عملکرد شما در یک سال گذشته آنقدر واضح است که با یک روبوسی خل نمی شود ؛ آن روز مقام معظم رهبری همچون پدری مهربان شما را در آغوش کشید نه بیشتر اما این خود بیان کننده ی این بود که آغوش رهبری همیشه بر همه باز است . 

و ما نیز دوست داریم سید حسنی را که یک سال صبر می کردیم تا ایشان را حداقل در مراسم سالگرد امام (ره) زیارت کنیم دوباره به افکار امام برگردد .

سید جان بدانید آنان فقط به دنبال استفاده ی ابزاری از شمایند وگرنه آنانکه همه بغض شان از امام است کجا و خانواده محترم امام کجا ؛

 سید جان آنان به دنبال رسوایی شمایند ، برگردید که تنها مدافع شما همین مردم پیرو خط امام  ، فرزندان روح الله و فدائیان رهبری اند .


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در شنبه بیست و دوم خرداد 1389 ساعت 15:42 موضوع سیاست | لینک ثابت


آقا - سالگرد امام (ره)


ادامه مطلب

2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389 ساعت 22:2 موضوع تفسیر قرآن | لینک ثابت


دنیای با حضور تو دنیای دیگری است

دنیای با حضور تو دنیای دیگری است     روز طلوع تو فردای دیگری است

بوی بهشت می وزد از کوچه باغ ها     خاک زمین بهاری گل های دیگری است

کل های مریم از گل نرگس معطرند     عیسی اسیر نام مسیحای دیگری است

با هر غروب جمعه دلم زار می زند     چشم انتظار جمعه ی فردای دیگری است

با یادت ای مسافر شب گریه ی بقیع     در جمکرانم و دل من جای دیگری است

یاسین شیخ زاده

 


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در دوشنبه هفدهم خرداد 1389 ساعت 20:41 موضوع امام زمان (عج) | لینک ثابت


اندیشهای امام روی نیزه


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در سه شنبه یازدهم خرداد 1389 ساعت 17:8 موضوع سیاست | لینک ثابت


امام‌خميني(ره): آقاى خامنه‏اى نعمتى كه چون خورشيد روشنى مى‏دهد

ياد امام- راه امام (1)
امام‌خميني(ره): آقاى خامنه‏اى نعمتى كه چون خورشيد روشنى مى‏دهد

خبرگزاري فارس: امام خميني(ره) مي فرمودند: آقاى خامنه‏اى، در بين متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، نعمتى است كه چون خورشيد، روشنى مى‏دهد.


به گزارش خبرگزاري فارس، در آستانه انتخاب حضرت آيت‏الله العظمى خامنه‏اى به رهبرى نظام جمهورى اسلامى ايران توسط مجلس خبرگان‏ رهبري به نمونه هايي از گفته هاي حضرت امام خمينى(ره) درباره ايشان اشاره مي‌شود؛


ادامه مطلب

نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در سه شنبه یازدهم خرداد 1389 ساعت 15:51 موضوع سیاست | لینک ثابت


«سامانه ي جديد پيامک قافله شهداء»

 

سامانه پيامک قافله شهداءبعد از پست موبايل خاکي 1 و 2 (و اينکه عنوان شد چه لزومي براي کار در اين عرصه وجود دارد) و راه اندازي سامانه پيامک قافله شهداء بحمدلله استقبال بسيار خوبي از اين طرح صورت گرفت و ما را بر آن داشت تا در جهت رفع نواقص احتمالي آن سعي و تلاش نماييم. لذا از آنجايي که سامانه ي قبلي بصورت دستي و توسط شخص انجام مي شد و مشکلاتي نظير عدم دسترسي و جواب دهي سريع و به موقع، عدم توانايي در ارسال پيامهاي گروهي متعدد در فواصل زماني کوتاهتر و ... را پيش رو داشت بحول و قوه الهي و مدد از شهداء سامانه ي جديد پيامک قافله شهداء را در سالروز عمليات پيروزمندانه ي فتح المبين و در آغاز سال 89 (سال همت و کار مضاعف) راه اندازي مي نماييم و اميد آن داريم که بتوانيم در ترويج اين فرهنگ مقدس در بين عموم قدمي هرچند ناچيز برداريم.


ادامه مطلب

نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در چهارشنبه پنجم خرداد 1389 ساعت 21:23 موضوع شهدا | لینک ثابت


شرافت و فضيلت بانوي دو عالم

من راجع به حضرت صديقه سلام ا... عليها خودم را قاصر مي دانم ذکري بکنم، فقط اکتفا مي کنم به يک روايت که در کافي شريفه است و با سند معتبر نقل شده است و آن روايت اين است که حضرت صادق عليه السلام مي فرمايد: «فاطمه سلام ا... عليها بعد از پدرش 75 روز زنده بودند، و حزن و شدت بر ايشان غلبه داشت و جبرئيل امين مي آمد خدمت ايشان و به ايشان تعزيت عرض مي کرد.»
ظاهر روايت اين است که در اين 75 روز مراوده‌اي بوده است يعني رفت و آمد جبرئيل زياد بوده است و گمان ندارم که غير از طبقه اول از انبياء عظام درباره کسي اين طور وارد شده باشد که در ظرف 75 روز جبرئيل رفت و آمد داشته است ... مسأله آمدن جبرئيل براي کسي يک مسأله ساده نيست، خيال نشود که جبرئيل براي هر کسي مي ايد. امکان دارد بيايد، يک تناسب لازم است بين روح آن کس که جبرئيل مي خواهد بيايد و مقام جبرئيل که روح اعظم است...
حتي درباره ائمه هم نديده ايم که وارد شده باشد اين طور که جبرئيل بر آن ها نازل شده باشد، فقط اين است که براي حضرت زهرا سلام ا... عليها است آن که من ديده ام جبرئيل به وفور در آن 75 روز وارد مي شده و مسائل آتيه اي که بر ذريه او مي گذشته است، اين مسائل را مي گفته است و حضرت امير عليه السلام هم ثبت مي کرده است.
در هر صورت من اين شرافت و فضيلت را از همه فضائلي که براي حضرت زهرا سلام ا... عليها ذکر کرده اند ... بالاتر مي دانم.
صحيفه نور، ج 19، ص 278.


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در شنبه اول خرداد 1389 ساعت 18:13 موضوع | لینک ثابت