بیشتر در این وبلاگ به روز هستیم

بیشتر در این وبلاگها به روز هستیم

http://rahpu.blogfa.com/

http://aohayat.blogfa.com

http://bachehhayehayat.blogfa.com


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه بیست و دوم مهر 1389 ساعت 12:55 موضوع دین | لینک ثابت


صبحها كه از خواب بلند مي شوم آلت تناسلي من در حالت نعوظ قرار دارد ولي من حالت شهوت انگيزي ندارم آيااين بيماري است؟(من 18 سال دارم)

صبحها كه از خواب بلند مي شوم آلت تناسلي من در حالت نعوظ قرار دارد ولي من حالت شهوت انگيزي ندارم آيااين بيماري است؟(من 18 سال دارم)

نعوذ صبحگاهي در مردان پس از بلوغ كاملا طبيعي است و آن عدم وجود بيماري است.


یک نظر

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 9:6 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت


چرا با موضوع ايجاد خانه ی عفاف مبارزه شد

چرا با موضوع ايجاد خانه ی عفاف مبارزه شد و از تصويب آن جلوگيري شد از لحاظ دين ايجاد چنين مكاني چه حكمي دارد آيا ايجاد چنين مكاني با مفاسد بزرگ اجتماعي مبارزه نمي‌كرد؟ آيا يك جوان مسلمان كمتر به گناه كشيده نمي‌شود؟ و بعداً واقعاً از روي عقل همسر آيندة خود را انتخاب نمي‌كند؟ نه از روي هوي و هوس! آيا به نظر شما در يك مملكت اسلامي پاك بودن جوانان بيشتر اهميت دارد يا چيز ديگر؟

نمي‌دانم در ذهن شما از خانه عفاف چه چيزي است كه مي‌گوييد با آن مخالفت شد آنچه در باب خانه‌هاي عفاف مطرح بوده است هم اكنون نيز اجرا مي‌شود ولي تحت عناوين ديگر. خانه سلامت و... و ارگان‌هاي مختلفي دست اندر كار آن هستند. اگر نباشد زنان فراري و بدكاره در يك محل نگهداري شوند و اعلام بشود آثار بسيار بد و ناخوشايند دارد. و البته اجراي اين مسأله نيازمند برسي و كنكاش بيشتر و سنجش ميزان و مقدار تبعات مثبت و منفي آن است به راحتي نمي‌توان گفت اجراي آن قطعاً مفيد و مؤثر است و تبليغات اجتماعي بدي ندارد چه بسا موجب فساد سازمان يافته و... بشود كه قطعاً هيچكس راضي به اين امر نيست.

  در حال حاضر زنان و دختران فراري جمع آوري در بهزيستي نگهداري مي‌شود. برخي از آنان با موافقت خودشان به خانواده بازگشت داده مي‌شود و برخي از آنان كه خانوادشان صالح و شايسته براي نگهداري آنان نيستند در بهزيستي نگهداري و ادامه حيات مي‌دهند. بنابراين نمي‌توان گفت خانه‌ي عفاف كه با اين انگيزه مطرح شده تعطيل شده بلكه هم ‌اكنون وجود دارد ولي نام و نشاني ندارد و شايد مناسب‌تر هم‌هميني است كه خيلي مطرح نباشد زيرا موجب آسيب‌هاي اجتماعي ديگري مي‌شوند كه در نهايت به صلاح و مصلحت جامعه نيست.

  براي كاهش مفاسد و همسر گزيني جوانان و تشكيل زندگي سالم و با نشاط دستورات ديني و شرعي مناسب‌ترين دستورات و راهكارهايست و هر آنچه با متون و مقررات ديني اسلام مطابقت نداشته باشد هرگز نمي‌تواند سعادت وخوشبختي جامعه و افراد را تأمين كند. كشور ژاپن بهترين نمونه كشوري است كه در آن دين و مقررات ديني آنچنان در آن حاكميت ندارد ولي از نظر خودكشي در صدر كشورهاي جهان قرار دارد در كشورهاي اروپايي و غربي كه قوانين مذهبي حاكميت اجتماعي ندارد بيشترين مفاسد و تجاوزات جنسي و... وجود دارد. بهترين راه براي سالم سازي محيط اجتماعي و تشكيل خانواده‌اي پاك و مطهر پاي بندي به دستورات الهي و قرآن كريم امامان معصوم است و بس و جز اين راه هيچ راهي وجود ندارد. هم راه سراب است و انتهاي مطلوب و نيكويي ندارد. بايد تلاش كنيم و دستورات ديني رواج يابد و اجرا شود تا جامعه سالم و سر زنده بشود.


2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 8:55 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت


با وجود گرايش طبيعى انسان به زيبايى، پس چرا اظهار آن يا عشق ورزيدن به آن ممنوعيت دارد؟

با وجود گرايش طبيعى انسان به زيبايى، پس چرا اظهار آن يا عشق ورزيدن به آن ممنوعيت دارد؟

اين سؤال درست به اين مى ماند كه كسى بگويد چرا من وقتى زيبايى يك گل را در پارك درك مى كنم، نمى توانم آنرا ببينم و به خانه ببرم.

اين درست است كه هر چيزى كه از تناسبى برخوردار است زيباست و احساس تحسين آدمى را برمى انگيزد. امّا استفاده از آن با اين اختيار وسيع آدمى نيز به هر شكل آزاد است؟ اين  هرج و مرج است و درست مخالف زيبايى. دين با صحه گذاشتن بر نيازهاى آدمى راه تأمين آنرا هم نشان داده و حدود را برابر انسان نهاده كه مساوى زيبايى هم هست. شهوات و اميال آدمى حدّ توقف ندارد. داستان حرمسراها و صدها همسر و بى بندوبارى جنسى غرب حاصل آزادى اميال سركش آدمى است. در حالى كه توجّه به جمال و زيبايى اشكالى ندارد مثل زمين و آسمان . مظاهر الهى، مى توان فرياد برآورد كه عاشقم بر همه عالم كه همه عالم از اوست. اما در مورد جاهايى كه فساد و عدم تناسب و زشتى آور است بايد تعديل را پذيرفت. و در مورد نياز به جنس مخالف و اظهار عشق به او، ازدواج بستر كاملى براى چنين احتياجى است. هنر و ابعاد گوناگون گفتارى (شعر) ادبيات و... جاى ابراز همين ادراكات است.


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 8:53 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت


آزادى جنسى در منظر دين چقدر توسعه دارد؟

آزادى جنسى در منظر دين چقدر توسعه دارد؟

آزادى در هر موضوعى فضاى خود را داراست و اين امر آنقدر حائز اهميّت است كه در آزادترين كشورها تحت عنوان ليبرال دمكراسى مسائلى را تحت قانون و حدود قرار داده اند. از جمله گفتار يا رفتارى كه به امنيّت ملّى ضرر بزند.

امّا غريزه جنسى كه از حساسيّت زيادى برخوردار است به هيچوجه در دين مبين ما، تعطيل نمى شود بلكه تعديل مى گردد. يعنى انسان حق دارد از اين غريزه بهره مند شود ولى از راه ازدواج، حالا به نوع دائم يا موقت.

اين غريزه كور اگر رهبرى نشود مى بينيد كه در غرب، استفاده حيوانى از آن مى شود بلكه حيوان هم از آن شرم مى كند. چنان كه همجنس بازى ديگر قبحى ندارد و تجاوز والدين به فرزندان يكى از علل فرار و شكايت فرزندان شده است، اينكه كسى بگويد آنها مساله را حل كرده اند مثل اين مى ماند كه آب خروشانى را در بيابان رها كنند. اين راه حل نيست. حل قضيه اين است كه آب كنترل شود و در توربين ها بيفتد و نور بيافريند. چنان كه دين اين غريزه را هدف قرار نداده و اين كشش فطرى را ستبرى براى ايجاد و استمرار نسل انسانى قرار داده است. امّا در هر صورت دين در باب توصيه هاى زناشويى آنقدر دستورات زيبا و دلنشين دارد كه بهره مندى از حلال را شيرين تر مى كند و به هيچوجه فسادها و صدمه هاى جوامع غربى را ندارد. كتاب نقد زناشوئى و اخلاق از مرحوم مطهرى بسيار مفيد است.


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 8:52 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت


چگونه نوجوانان را در برخى از مسائل مانند(مسايل جنسى) راهنمايى كنيم؟

چگونه نوجوانان را در برخى از مسائل مانند(مسايل جنسى) راهنمايى كنيم؟

در مسأله راهنمايى افراد به طور كلّى بايد توان فهم، سن و روحيه ها حاكم بر شخص را ملاحظه كرد، و مطالب را در محدوده ی خاص ادراكى، سنى و روحى تنظيم و بيان كرد، برخى از مسايل را شايد بتوان به طور مستقيم متذكّر شد. ولى بسيارى از مسايل هستند كه بيان آنها نه تنها اثر مثبت نمى گذارد بلكه داراى اثرات منفى مى باشد. به عنوان مثال: مسأله جنسى و توجّه دادن شخص به اين كه در روابط با آن چگونه باشد، به خصوص شخصى كه تازه پا به بلوغ جنسى گذارده است به صورت مستقيم بسيار مشكل است. اوّلا بدون اينكه سخن از آن مسأله پيش بيايد بايد او را نسبت به جوّ زمان و اشخاص و محيط آشنا ساخت، و جهات مثبت و منفى جامعه را بيان كرد. تا هشدارى باشد براى او به اين كه در اين دنياى امروز اشخاصى هستند كه دشمن انسانيّت هستند و با طرح و نقشه هاى مختلف درصدد گمراهى افراد مى باشند به خصوص افرادى كه تازه به محيط اجتماع پا نهاده و از بسيارى مسايل بى اطّلاع هستند و تجربه ندارند.

ثانياً، هدف زندگى را كاملا بايد براى او روشن سازيم، تا بداند كه دنيا و آنچه در آن هست، مقدّمه اى براى سعادت انسانى مى باشد.

رابعاً: پس از طى كردن اين راه ها آنگاه به طور ظريف و دقّت لازم با انتخاب كلماتى مناسب به او بفهمانيم كه يكى از راههايى كه دشمن براى انحراف جامعه وارد مى شود، و راه انسان را به سوى كمال معنوى و انسانى و رشد عقلانى سد مى كند، غريزه جنسى است آنگاه در اينجا به بيان نمونه هايى بپردازيم كه با ياد خدا چگونه جلوى نفس امّاره را گرفتند(مانند حضرت يوسف) و خداوند آنان را به مقام عالى انسانى رساند، و افرادى كه دچار وسوسه هاى شيطانى شده و فريب عوامل محرك شهوت از سوى دشمنان را خوردند، و از هر پستى پست تر شدند در اين باره سرى كتابهاى آنچه يك جوان بايد بداند نوشته فرهاديان از چاپ دفتر تبليغات اسلامى حوزه علميه قم و بعضى كتب دكتر على قائمى توصيه مى شود.


نظر بدهید

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 8:49 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت