چرا با موضوع ايجاد خانه ی عفاف مبارزه شد و از تصويب آن جلوگيري شد از لحاظ دين ايجاد چنين مكاني چه حكمي دارد آيا ايجاد چنين مكاني با مفاسد بزرگ اجتماعي مبارزه نمي‌كرد؟ آيا يك جوان مسلمان كمتر به گناه كشيده نمي‌شود؟ و بعداً واقعاً از روي عقل همسر آيندة خود را انتخاب نمي‌كند؟ نه از روي هوي و هوس! آيا به نظر شما در يك مملكت اسلامي پاك بودن جوانان بيشتر اهميت دارد يا چيز ديگر؟

نمي‌دانم در ذهن شما از خانه عفاف چه چيزي است كه مي‌گوييد با آن مخالفت شد آنچه در باب خانه‌هاي عفاف مطرح بوده است هم اكنون نيز اجرا مي‌شود ولي تحت عناوين ديگر. خانه سلامت و... و ارگان‌هاي مختلفي دست اندر كار آن هستند. اگر نباشد زنان فراري و بدكاره در يك محل نگهداري شوند و اعلام بشود آثار بسيار بد و ناخوشايند دارد. و البته اجراي اين مسأله نيازمند برسي و كنكاش بيشتر و سنجش ميزان و مقدار تبعات مثبت و منفي آن است به راحتي نمي‌توان گفت اجراي آن قطعاً مفيد و مؤثر است و تبليغات اجتماعي بدي ندارد چه بسا موجب فساد سازمان يافته و... بشود كه قطعاً هيچكس راضي به اين امر نيست.

  در حال حاضر زنان و دختران فراري جمع آوري در بهزيستي نگهداري مي‌شود. برخي از آنان با موافقت خودشان به خانواده بازگشت داده مي‌شود و برخي از آنان كه خانوادشان صالح و شايسته براي نگهداري آنان نيستند در بهزيستي نگهداري و ادامه حيات مي‌دهند. بنابراين نمي‌توان گفت خانه‌ي عفاف كه با اين انگيزه مطرح شده تعطيل شده بلكه هم ‌اكنون وجود دارد ولي نام و نشاني ندارد و شايد مناسب‌تر هم‌هميني است كه خيلي مطرح نباشد زيرا موجب آسيب‌هاي اجتماعي ديگري مي‌شوند كه در نهايت به صلاح و مصلحت جامعه نيست.

  براي كاهش مفاسد و همسر گزيني جوانان و تشكيل زندگي سالم و با نشاط دستورات ديني و شرعي مناسب‌ترين دستورات و راهكارهايست و هر آنچه با متون و مقررات ديني اسلام مطابقت نداشته باشد هرگز نمي‌تواند سعادت وخوشبختي جامعه و افراد را تأمين كند. كشور ژاپن بهترين نمونه كشوري است كه در آن دين و مقررات ديني آنچنان در آن حاكميت ندارد ولي از نظر خودكشي در صدر كشورهاي جهان قرار دارد در كشورهاي اروپايي و غربي كه قوانين مذهبي حاكميت اجتماعي ندارد بيشترين مفاسد و تجاوزات جنسي و... وجود دارد. بهترين راه براي سالم سازي محيط اجتماعي و تشكيل خانواده‌اي پاك و مطهر پاي بندي به دستورات الهي و قرآن كريم امامان معصوم است و بس و جز اين راه هيچ راهي وجود ندارد. هم راه سراب است و انتهاي مطلوب و نيكويي ندارد. بايد تلاش كنيم و دستورات ديني رواج يابد و اجرا شود تا جامعه سالم و سر زنده بشود.


2 نظر داده شده

نوشته شده توسط سید عبدالهادی غفاری در پنج شنبه اول مهر 1389 ساعت 8:55 موضوع اخلاق جنسی | لینک ثابت